צלצל כעת: 0523691478 0509459458

כיצד מנקים ספה

ניקוי ספות - איך מנקים ספה?

 

בין כל צרכי הניקיון והטיפול בבית, בין אם המדובר בשטיפת הכלים, בין אם עסקינן בשטיפת הבית התקופתית ובין אם מדובר על שאיבת אבק, אין ספק שניקוי רהיטים בכלל, ובפרט ניקוי ספות, הוא אחד הדברים הכי פחות קלים, נוחים או פשוטים, ולכן גם אחד מהפחות אהובים ומהנים.

 

 ניקוי ספות בבית הלקוח, הדומים וניקוי הרהיטים בכלל הוא אלמנט מהותי והכרחי לשמירת הניקיון, ההיגיינה והסטריליות בבית, דברים שחשובים מאוד לבריאות בני הבית ולמצבם הפיזי. הרהיטים צוברים לכלוך, אבק, שאריות אוכל וסופגים את כל מה שפריטי הלבוש הנמצאים עליהם, בדרך כלל המכנסיים המלוכלכות איתן חזרו בני הבית הביתה מיום הלימודים ומיום העבודה, הביאו איתם. למען האמת, לא פשוט לנקות ספה או כורסא, אך גם לא מדובר במלאכה מסובכת ומורכבת מדי. מספיק לדעת כמה כללי אצבע בסיסיים לשם ניקוי ספות נכון ונבון, על מנת לפשט ולהפוך את הספה המלוכלכת, המסמורטטת והמטונפת, ממש כמו סינדרלה, לספה מחודשת, נקייה ומצוחצחת.

 

מדוע חשוב לנקות ספות?


בכל הנוגע לענייני ניקוי ספות, חשוב לזכור כי ככל שפעולות התחזוקה והניקיון השוטפים של הספות, הכיסאות והכורסאות הן תכופות יותר, כך גם הצורך להשקיע זמן, מאמץ, אנרגיה, חומרי ניקוי ואולי אפילו פנייה לחברה מקצועית, הולך ומתכלה, עד שחדל מלהיות רלוונטי. ריהוט כבד, במיוחד כזה שיש עליו תחלופה רבה ופעילות רבה, נוטה לצבור לכלוך מגוון המהווה כר פורה לתרביות של חיידקים, טפילים ושאר מזיקים היכולים לגרום לנזק כבד לא רק לרכוש עצמו, אלא גם, ובעיקר, לבני הבית ולחיות המחמד המסתובבות בקרבת הרהיט או אפילו עליו. אלמנט משמעותי נוסף הוא האלמנט החזותי. ריהוט כמו ספה או כורסא נמצא, לרוב, בסלון הבית ובמרכז ההוויה של הקיום המשפחתי והחברתי. בסלון אנו נוהגים לארח, לשחק, לצפות בטלוויזיה ולהעביר זמן איכות עם הילדים, וככל שהריהוט יותר נקי ופחות מריח מלכלוך ומזוהמה, כך גם התחושה שלנו משתפרת והנאתנו משהייה בסלון הבית, עולה לאין שיעור.

 

מהי הדרך הנכונה לניקוי ספה?

 

הפעולה המיידית והראשונה היא לשאוב את האבק ביסודיות מהרהיט ועל ידי כך לנטרל, באופן גס, תרביות של מזיקים וטפילים שהשתקעו בתוככי קיפולי הרהיט ובתוך הבד. מזיקים כמו קרדית הבית או חיידקי מזון שהצטברו נשאבים לתוך שואב האבק והפירורים איתם. במקרים של ניקוי ספות מעץ, חשוב להעביר מטלית לחה ולשפשף היטב את ידיות העץ ואת כל החלקים העשויים עץ משום שבאזורים אלו נוהגים להצטבר מיני מזיקים וטפילים הניזונים מהעץ והורסים אותו לחלוטין, מזיקים כגון טרמיטים או דומיהם. את הניקיון המשמעותי, בעזרת חומרי ניקוי ותרסיסים, צריך לבצע בזהירות יתרה ולבחון היטב את הוראות היצרן ואת התווית שעל גב בד הרהיט. שימוש בחומרי ניקוי לא מתאימים לסוג הבד יכול לגרום לכתם שלא יימחה או לניקיון לא מושלם. למי שעדיין לא בטוח, כדאי לנסות ולנקות חלק קטן, סמוי מן העין, מהבד ולבחון את השפעת חומר הניקוי עליו.

שמירה על הניקיון הביתי היא שמירה על בריאות היקרים לנו ביותר, וגם אם הלכלוך המצטבר על רהיטי הבית לא תמיד נראה לעין בלתי מיומנת ובלתי מקצועית, אסור לוותר על ניקוי ספות יסודי מעת לעת.

מאת: רחץ בניקיון
מדורג 2 מתוך 5, דרגו 4

תגובותחדש!!

חומר חדשני המיובא מארה"ב

להפגת ריחות בעלי חיים

בחינם!

הצעת מחיר והדגמה

ללא התחייבות בבית הלקוח!

מבצע!

 

 

10% הנחה לבאים מהאתר!

קוד קופון: 2010

שלח הודעה ונחזור אליך!

או חייג:
0523691478 0509459458

המלצות אחרונות

אסתי ומיכה דוד מכפר ורדים

אנו ממליצים על שירותיה של החברה רחץ בניקיון. הגיעו בזמן, עבדו בצורה מסודרת ונקיה, השטיחים והספות שבו לצבעיהם המקוריים, ואנו בהחלט מרוצים וממליצים עליהם. גם המחיר היה בגדר הסביר. אסתי ומיכה

גילה ארזה מעדי

לפני חג הפסח, נתתי לאבי שטיח בהיר חדש, שקניתי לפני שנה. השטיח היה מוכתם בכתמים אפורים של נעליים, ונראה ישן מאוד. כל התכשירים המיוחדים שניסיתי, לא עבדו. אבי החזיר את השטיח כמו חדש!!! תודה רבה, ממליצה בחום!

וולף אורלי מ נהריה

לא האמנתי שאפשר יהיה להעלים כתמים של שנים מהספות שלי.עד שאבי הגיע ותוך שעה וחצי קבלתי סלון ממש חדש אז תודה לך על האדיבות והמקצועיות. יישר כוח

אסנת ניסקה מתמרת

ממליצה בחום רב. אבי ועוזרו הגיעו בדיוק בשעה אליה התחייבות. נעימים, מנומסים, אדיבים ומאוד מקצועיים. חידוש של השטיח, הספה והכורסאות. תודה רבה ושנה טובה.